Zawody Sportowo-Pożarnicze 2013

DSC1822

DSC1822Dnia 13 października 2013 r. w bardzo ładne niedzielne popołudnie odbyły się w Stróży zawody sportowo – pożarnicze  dla drużyn ochotniczych straży pożarnych z gminy Kraśnik i miasta Kraśnik w dwóch konkurencjach: w sztafecie i w rozwinięciu linii, tzw. ,,bojówce”. W poszczególnych konkurencjach, po bardzo zaciętej ale i wyrównanej walce,  zwyciężali na przemian ochotnicy z Podlesia i ze Stróży. W klasyfikacji łącznej zwyciężyli strażacy z Podlesia przed Stróżą i Spławami Pierwszymi. Drużynie z  Miejskiej OSP przydarzył się  defekt sprzętu i był problem z ukończeniem konkurencji.

Przy okazji zawodów jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stróży, będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przekazany został zestaw nowego sprzętu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Przekazania sprzętu dokonali: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku Piotr Wojtan oraz Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Lucjan Orgasiński. Poświęcenia sprzętu dokonał kapelan strażaków ks. kan. Grzegorz Stąsiek.

Zakup tego sprzętu sfinansowany został ze środków budżetu Państwa we współdziałaniu z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie i ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wartość sprzętu to 52 tys. zł.

Na zakończenie uroczystości  ochotnicy ze Stróży zaprezentowali działanie i możliwości techniczne urządzeń. Podczas prezentacji komentarz do poszczególnych czynności dawał kapitan pożarnictwa Piotr Michałek. Druhowie z PSP w Kraśniku, kapitan  Piotr Michałek i zastępca dowódcy jrg Paweł Pielaszkiewicz sędziowali zawody ochotników.

Na zaproszenie organizatorów przybyli: Lucjan Orgasiński – Wiceprezes WFOŚiGW w Lublinie, Andrzej Maj – Starosta Kraśnicki, Tadeusz Wojtak – Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Kraśniku, Piotr Wojtan Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku, ksiądz kanonik Grzegorz Stąsiek – kapelan powiatowy strażaków, Beata Kuśmierczyk Kufel – sekretarz gminy, Marzena Rozmus – skarbnik gminy. W uroczystości udział wzięli prezesi zarządów wraz ze strażakami z Karpiówki, Podlesia, Słodkowa Trzeciego, Spław Pierwszych, Stróży, Pasieki i z Kraśnika (MOSP).

Druhom strażakom  ze Słodkowa Trzeciego zostały wręczone medale „Za Zasługi dla pożarnictwa”. W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców, którzy często w gronie najbliższych dopingowało zawodników, a następnie uczestniczyli z zainteresowaniem w pokazie.

Wszystkich uczestników strażackiego święta powitał Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Kraśniku Mirosław Chapski.