Bezpłatne badania- mammografia dla kobiet.

Podmiot Leczniczy NZOZ „MARMED” z siedzibą w Świdniku, ul. Jarzębinowa 4, w ramach bezpłatnego Narodowego Programu Zdrowotnego- mammografia dla kobiet w przedziale 50-69 lat, przeprowadzi badania w dniu 24 października 2013 r. (czwartek). Przystosowany do badań ambulans sanitarny Mammobus będzie stacjonował na parkingu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróży, w godz. 9.00 – 1500.
     Badania mammograficzne pozwolą na wykrycie we wczesnym stadium rozwoju raka piersi. Uczestniczka programu zdrowotnego otrzymuje po 14 dniach wynik wraz z dokumentacją oraz ewentualnymi zaleceniami lekarskimi do dalszej diagnostyki w szpitalu lub ośrodku onkologicznym COZL.
     Zachęcam mieszkanki Gminy Kraśnik do skorzystania z bezpłatnych badań.

Wójt Gminy

Mirosław Chapski