Świetlice wiejskie

Świetlice wiejskie


Świetlica w Suchyni

W świetlicy w Suchyni ma swoją siedzibę Zespół Śpiewaczo- Kabaretowy „Suchynianki”, który w 2013 roku obchodził 5.lecie swojej działalności. Świetlica jest chętnie wynajmowana na rożne imprezy integracyjne. Organizowane są imprezy kulturalne przez zespół „Suchynianki”.

Suchynia

Świetlica w Słodkowie Pierwszym

Świetlica w Słodkowie Pierwszym powstała w 1995 roku. Należy do najczęściej wynajmowanych obiektów z terenu gminy na wesela i inne imprezy integracyjne. Jest największym obiektem tego typu na terenie gminy.

Słodków Pierwszy

Świetlica w Słodkowie Drugim

Świetlica w Słodkowie Drugim służy na organizację niedużych wesel i spotkań integracyjnych. Wyposażona z funduszy unijnych.

Słodków Drugi

Świetlica w Słodkowie Trzecim

Świetlica w Słodkowie Trzecim. Zdjęcie z początków maja 2014 r. W 2014 roku przeprowadzone zostały prace modernizacyjne z programu unijnego „Wymiana pokrycia dachowego, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie nowych instalacji wewnętrznych wod.- kan, c.o., utwardzenie kostką placu przed świetlicą, odnowienie ścian wewnętrznych oraz podłóg poprzez ich wymianę”.

Słodków Trzeci- modernizacja świetlicy

Świetlica w Spławach Pierwszych

Świetlica w Spławach Pierwszych zlokalizowana wspólnie z pomieszczeniami OSP Spławy, gdzie mieści się garaż na samochód ratowniczy jednostki OSP powstałej w 1962 roku. Budynek oddany do użytku w grudniu 1971 roku.

Spławy Pierwsze

Świetlica w Spławach Drugich

Świetlica w Spławach Drugich. Pierwsza świetlica zbudowana na terenie gminy. Początki sięgają 1988 roku, kiedy to miał być pawilon handlowy GS „SCh” w Kraśniku wspólnie ze świetlicą. Po roku 1991 GS oddała budynek gminie i powstała w całości świetlica, która od samego początku jest siedzibą Zespołu Śpiewaczo- Obrzędowego „Kowalanki” Odbywały się tu imprezy i przeglądy folklorystyczne o zasięgu powiatowym i międzypowiatowym. Zespół „Kowalanki” w 2013 roku obchodził jubileusz 35. lecia działalności. W części budynku świetlicy od 2011 roku jest zlokalizowana Izba Tradycji Cegielnianej, prezentująca historię kraśnickich cegielni od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy.

Spławy Drugie

Świetlica w Stróży

Świetlica w Stróży usytuowana w pomieszczeniach jednostki OSP Stróża. Obecnie strażacy mają w tym obiekcie pomieszczenia na dwa samochody pożarnicze i małą salę spotkań. Świetlica nowocześnie wyposażona służy na spotkania integracyjne i imprezy gminne oraz szkolne.

Stróża

Dokumenty do pobrania:

Regulamin korzystania ze świetlic ( tabela opłat) regulamin.pdf

Umowa najmu (wzór) umowa najmu.pdf

Wniosek wynajmu świetlicy wniosek.pdf