Imprezy cykliczne

Imprezy cykliczne


Każdego roku, w końcu sierpnia, po zakończeniu żniw, organizowane jest Gminne Święto Plonów.

Dożynki odbywają się przemiennie w Stróży i Spławach Pierwszych. Podczas dożynek podsumowywany jest gminny konkurs na “Najładniejszy ogródek” i “Najbardziej zadbane gospodarstwo rolne”. Jest również konkurs na wieniec dożynkowy, w którym licznie biorą udział przedstawiciele sołectw. Przodujący rolnicy z terenu gminy wyróżniania są dyplomami przyznawanymi przez wójta.

W części artystycznej prezentują się miejscowe zespoły, atrakcją jest występ “gwiazdy wieczoru”, a na zakończenie dyskoteka dla młodzieży.

Przed kilku laty mieszkańcy Słodkowa Pierwszego zainicjowali coroczne obchody Dni swojej miejscowości. Festyn pod nazwą Dni Słodkowa z wieloma atrakcjami organizowany jest w lipcu. Są występy artystyczne, zjeżdżalnie dla dzieci, bogata oferta gastronomiczna.

Jest to pierwsza impreza organizowana z dużym rozmachem staraniem mieszkańców.

Jesienią, po zakończeniu prac przy zbiorze ziemniaków, mieszkańcy Suchyni organizują imprezę zwaną “Kartofelek”. Przy ognisku gromadzą się mieszkańcy i zaproszeni goście. Są występy artystyczne i oczywiście smakowanie pieczonych ziemniaków i innych potraw ziemniaczanych.