Bezpieczni w ruchu drogowym

herb kraśnik

    W dniu 9 kwietnia br, na terenie Szkoły Podstawowej w Kowalinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju wzięły udział trzy drużyny: Szkoła Podstawowa ze Stróży, Szkoła Podstawowa ze Słodkowa Trzeciego i Szkoła Podstawowa z Kowalina. Zadaniem wszystkich uczestników  było rozwiązanie testów dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz rozwiązanie krzyżówek dotyczących ustalenia prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W części praktycznej należało pokonać rowerem tor składający się z sześciu przeszkód.

    Po podsumowaniu obu konkurencji okazało się, że zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim, kolejne miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Stróży. Drużyna z Kowalina wystąpiła w składzie: Bartek Lisek, Marcel Szewc, Aneta Matysiak i Paulina Barszcz. Do Turnieju dzieci przygotowała p. Ewa Surowiec. Zespół będzie reprezentował Gminę Kraśnik w eliminacjach powiatowych, które zostały zaplanowane na 30 kwietnia br.

 

Może Ci się również spodoba