Jak oszczędzić na energii?

nowa energia
nowa energia

15 października o godz. 12 do Kraśnika przyjadą doradcy energetyczni z Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego. Od nich będzie można się dowiedzieć jak zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną, co to są panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz w jaki sposób można uzyskać dotacje na ich montaż.

 

nowa energia

– Sukcesywnie w województwie lubelskim realizowane są projekty dofinansowywane z funduszy europejskich na odnawialne źródła energii takie jak instalacje solarne, fotowoltaiczne, pompy ciepła czy termomodernizacja budynków – mówi Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. – Nasi doradcy udzielają bezpłatnych porad o planowaniu i wdrażaniu inwestycji ekologicznych oraz przybliżają tą tematykę mieszkańcom gmin i miast naszego regionu. Na własne oczy można zobaczyć na jakiej zasadzie działają te urządzenia. Wdrażany jest także program czyste powietrze w ramach, którego można wymienić przestarzałe kotły, ocieplić dom, wymienić okna.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Kraśnik. Mirosław Chapski, wójt gminy oraz dyrektor RBE UMWL Henryk Smolarzzapraszają wszystkich zainteresowanych oszczędnościami na rachunkach za energię i tematyką związaną z Odnawialnymi Źródłami Energii.

Ty też możesz umówić się na spotkanie i skorzystać z bezpłatnej porady. Regionalne Biuro Energii UMWL 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4. Telefony +48 81 537-16-16 lub +48 81 537-16-17. E-mail: doradctwo.energetyczne@lubelskie.pl

Może Ci się również spodoba