Przedstawienie teatralne „Opowieść wigilijna”

opowiesc wigilijna
opowiesc wigilijna

opowiesc wigilijna

W dniu 29 stycznia 2017 w Świetlicy Wiejskiej w Słodkowie Trzecim odbyło się przedstawienie teatralne oraz koncert kolęd. Przedstawienie „Opowieść wigilijna” na motywach książki K. Dickensa przygotowali członkowie grupy teatralno – wokalnej „Ciąg Dalszy Nastąpi…” pod kierunkiem pani Moniki Karczmarczyk. Grupa działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Stróży – Kolonii. Koncert kolęd przygotował zespół „Emmanuel Gospel” z Kraśnika.   Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży –Kolonii oraz grupa teatralno-wokalna „Ciąg Dalszy Nastąpi…”. Imprezę zrealizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

     Na spotkanie przybyli : w imieniu Starosty Kraśnickiego pan Dariusz Wcisło, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku, wójt Gminy Kraśnik – pan Mirosław Chapski, skarbnik Gminy Kraśnik – pani Marzena Rozmus, radny Rady Gminy Kraśnik –pan Grzegorz Krupka oraz pani sołtys sołectwa Słodków Pierwszy – Halina Rycerz. Na widowni zasiedli również rodzice i rodziny młodych aktorów oraz mieszkańcy sołectwa Słodków Trzeci. Imprezę poprowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży – Kolonii, pani Agnieszka Lidia Płatek.

     Na początku spotkania przybyli goście obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez grupę teatralno-wokalną „Ciąg Dalszy Nastąpi…”. Przedstawienie na motywach powieści K. Dickensa „Opowieść wigilijna” wyreżyserowała p. M. Karczmarczyk. Dużym atutem przedstawienia były stroje aktorów oraz dekoracje, które oddawały atmosferę epoki wiktoriańskiej ( XIX w.). Ogromne wrażenie na widzach wywarły postacie duchów. Z maskami na twarzach, potrząsające łańcuchami, ukazywały głównej bohaterce przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Młodzi aktorzy doskonale oddali ducha opowieści K. Dickensa zachowując przy tym naturalność. Przedstawienie spotkało się z wielkim zainteresowaniem i życzliwością publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Młodzi aktorzy otrzymali drobne upominki oraz słodycze ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróży – Kolonii. Upominki wręczyli p. Dariusz Wcisło oraz p. wójt – Mirosław Chapski.

     Drugą część spotkania wypełnił koncert zespołu „Emmanuel Gospel” działającego przy parafii Św. Józefa w Kraśniku. Zespół wykonujący muzykę w stylu gospel, podczas godzinnego występu zaprezentował znane już kolędy oraz kilka nowych utworów.

 

Może Ci się również spodoba