Five Days with English

IMG 2266

W dniach 6 – 10 listopada gimnazjaliści pod opieką pań Kamili Berdys i Jadwigi Trybuły uczestniczyli w organizowanym po raz kolejny, obozie językowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Dzięki dofinansowaniu, które szkoła otrzymała od Urzędu Gminy Kraśnik, w wyjeździe mogła wziąć udział większa niż zazwyczaj, bo 20-osobowa grupa uczniów.

Uczestnictwo w obozach językowych, prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata, stało się już tradycją naszego gimnazjum. Aby jej zadość uczynić, również w tym roku szkolnym uczniowie dzielnie znieśli ponad 550 km trasę, żeby dotrzeć do malowniczej miejscowości – Długopole Zdrój, położonej      w Kotlinie Kłodzkiej.

Rzecz niemożliwa w warunkach szkolnych – dobrowolna i aktywna komunikacja w języku angielskim, tam zwykle odbywa się w sposób płynny, ciągły i długotrwały. I co najważniejsze – bez przymusu           i stresu, w wypełnionej śmiechem, przyjaznej atmosferze. W tym roku gimnazjaliści mieli okazję pracować m.in. z wolontariuszami z Meksyku, Kenii, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Macedonii, Ghany, Włoch, Litwy, Turcji. Poznawali kulturę tych krajów, tańczyli salsę, ćwiczyli umysł i ciało, prezentowali swoje talenty, urządzali hinduskie wesele i pokaz mody, kręcili programy informacyjne, pisali scenariusze filmowe, odkrywali sekrety wolontariuszy, a wszystko to w formie warsztatów i zabaw. Przede wszystkim jednak dobrowolnie i chętnie J słuchali i komunikowali się w języku angielskim.

Poza zajęciami z wolontariuszami, uczestnicy poznawali przepiękną okolicę. Gimnazjaliści zwiedzili Bystrzycę Kłodzką i Muzeum Filumenistyczne, w którym można było obejrzeć niezliczone kolekcje zapałek, z produkcji których słynie miasto. Podziwiali także malownicze widoki z Wieży Wodnej. Ciekawym punktem programu okazała się również wizyta w Twierdzy w Kłodzku.

Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że z pewnością nie był to ich ostatni EuroWeek.

                                                                                                                                Kamila Berdys

IMG 2266

IMG 2339

 

 

Może Ci się również spodoba