Gimnazjaliści ze Stróży w Polskim Radiu

herb kraśnik

W poniedziałek, 24 października 2016 r., 45-osobowa grupa uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży pod opieką nauczycieli p. Renaty Szwast, p. Aldony Rybak, p. Magdaleny Iż oraz p. Wojciecha Pomykalskiego wybrała się na wycieczkę do gmachu Polskiego Radia w Warszawie, gdzie „od kuchni” mogła zobaczyć pracę redaktorów, realizatorów oraz pracowników obsługi technicznej. Po zapoznaniu się z historią Radia i pracą Radia dzisiaj, odwiedzili studio nagraniowe, w którym mieli możliwość poczuć się jak zawodowi prowadzący siadając przed mikrofonami i tworząc własną audycję, którą realizował profesjonalny realizator radiowy. Następnie uczniowie mogli na żywo obserwować „Cztery Pory Roku” – bardzo popularną audycję Programu 1 oraz przygotowania do audycji w Programie 2. Jednak największa niespodzianka, która bez wątpienia zostanie zapamiętana na bardzo długo, czekała na uczniów w popularnej „Czwórce”, czyli Programie 4 Polskiego Radia.

Właśnie tam uczniowie spędzili najwięcej czasu, bowiem zostali niezwykle ciepło i serdecznie przyjęci przez Sekretarz Programu – p. Małgorzatę Cebulę oraz redaktora Patryka Kuniszewicza, którzy zaprosili całą grupę do obserwacji oraz aktywnego uczestniczenia w bardzo popularnej i lubianej audycji „Stacja Nauka”. Jest to audycja popularnonaukowa z ciekawostkami naukowymi wyjaśniającymi w bardzo przystępny sposób zjawiska, z którymi spotykamy się w codziennym życiu. Jedno trzeba uczciwie przyznać – nasi gimnazjaliści przed mikrofonem czują się jak ryba w wodzie! Szczególne podziękowania składamy na ręce Kierownik Redakcji – p. Renaty Żuchowskiej, która zapewniła te niezapomniane atrakcje. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody z radiem.

                                                                                                        Wojciech Pomykalski

 

Nagranie z Radia

 

image

SAM 0024

SAM 0007

IMG 1735

IMG 1734

 

IMG 1720

Może Ci się również spodoba