Spotkanie z okazji 25-lecia samorządu

02 - 25 lat 023

02 - 25 lat 023     Przed 25 laty, dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do rad gmin według ustawy wprowadzającej samorząd terytorialny. W 25. rocznicę funkcjonowania samorządu gminnego, w dniu 29 maja 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Słodkowie Trzecim odbyło się okolicznościowe spotkanie radnych gminy ostatnich 25 lat, sołtysów obecnej kadencji, kierowników instytucji powiatowych, przewodniczących KGW, prezesów OSP, klubów sportowych i stowarzyszeń.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji mieszkańców gminy w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Stróży, celebrowana przez ks. kan. Grzegorza Stąsieka.

     Po mszy uczestników spotkania w świetlicy w Słodkowie Trzecim powitali: Wójt Gminy -Mirosław Chapski i Przewodniczący Rady Gminy -Andrzej Hanaj. Na uroczystość przybyli goście: Wojciech Wilk- Wojewoda Lubelski, Andrzej Kloc- Zastępca Dyrektora Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Marek Kos- Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Maj- Starosta Kraśnicki i były Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik, Wioletta Wilkos-Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, Katarzyna Milanowska-Kierownik Biura Powiatowego ARiMR, Eugeniusz Śliwka- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Andrzej Wąsik- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

     W uroczystości wzięli udział: Jan Ziętek- były Wójt Gminy Kraśnik, Henryk Wiśniewski- były Sekretarz Gminy, Stanisława Kość- była Skarbnik Gminy. Starosta Kraśnicki Andrzej Maj wręczył Pani Halinie Rycerz, pełniącej obowiązki sołtysa sołectwa Słodków Pierwszy od 1988 roku Medal Starosty Kraśnickiego. Taki sam medal, za szczególne zasługi dla samorządu gminnego otrzymał także Wójt Gminy Mirosław Chapski. Dyplom Uznania dla Wspólnoty Samorządowej Gminy Kraśnik Wojciech Wilk, Wojewoda Lubelski przekazał na ręce wójta. Referat okolicznościowy na temat historii samorządu gminnego wygłosił dr hab. Marek Klimek z Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL Jana Pawła II. W części artystycznej swoje umiejętności wokalne najpierw zaprezentowała Emilka Rycerz ze Szkoły Podstawowej w Stróży, uczestniczka tegorocznego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, potem wystąpił Zespół Tańca Ludowego „Słodkie Osy” ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim, a następnie zespoły: „Kowalanki” i „Suchynianki”. Poczęstunek dla wszystkich przygotowały panie z Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia Kobiet Nowoczesnych i KGW Słodków Trzeci.

 

25 lat 003

25 lat 00625 lat 01125 lat 02325 lat 02925 lat 03525 lat 03625 lat 04525 lat 064

Może Ci się również spodoba