Kolejne medale pingpongistów.

Kolejne medale pingpongistów.

W niedzielę 21 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Stróży rozegrane zostały największe wojewódzkie zawody sportowe w tenisie stołowym w obecnym sezonie. Były nimi drużynowe mistrzostwa województwa juniorów i żaków. Wzięło w nich udział ponad stu pięćdziesięciu zawodników od Tomaszowa Lubelskiego po Ryki. Impreza ta zakończyła cykl mistrzostw będących jednocześnie kwalifikacjami do półfinałów ogólnopolskich. Kolejny bardzo dobry wynik odnotowali pingpongiści z miejscowego gimnazjalnego klubu. Srebrny medal zdobyła pierwsza drużyna tego klubu w składzie Marcin Kozłowski, Adrian Plichta i Michał Zdyb. W finale juniorzy ze Stróży ulegli po pasjonującym meczu Piaskowi Piaski 1:3. Natomiast ich koledzy Emil Sikora, Dawid Kozłowski i Eryk Sikora stanęli na najniższym stopniu podium. Pierwszy zespól ze Stróży, zajmując drugie miejsce, zakwalifikował się tym samym do półfinałów mistrzostw Polski. W tych półfinałach wystąpią także kadetki ze Stróży. Dzień wcześniej w Piaskach juniorzy ze Stróży, Marcin i Adrian, zdobyli brązowy medal w grze podwójnej. Natomiast 13 kwietnia w Hrubieszowie o mistrzowskie tytuły rywalizowali kadeci. Tam złoty medal w grach podwójnych zdobyła Monika Zdyb, która stanęła także na podium w grach indywidualnych(srebro) i grze mieszanej(brąz) wraz z klubowym kolegą Danielem Kozłowskim. A 14 kwietnia w Rykach brąz w grach drużynowych młodzików zdobyli Rafał Błaszczyk i Erwin Ciba.

Łącznie w ostatnich tygodniach podopieczni trenera Krzysztofa Kozłowskiego zdobyli w kategoriach młodzik, kadet, junior, dziesięć medali na mistrzostwach województwa. Tak dobrych wyników w jednym sezonie nie odnotował do tej pory żaden klub z naszego powiatu. Oprócz zawodników ze Stróży, reprezentanci z innych klubów naszego powiatu stawali na podium tylko jeden raz, a był to zespół żaczek z Gościeradowa.

 

 

Kolejne medale pingpongistów.

ERWIN I RAFAŁ

 

 

Kolejne medale pingpongistów.

SREBRO I BRĄZ

 

 

Kolejne medale pingpongistów.

TENISIŚCI

Może Ci się również spodoba