Rolnicy Gminy Kraśnik świętowali w Stróży

Po zakończeniu żniw nastał czas dożynek.  W ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy z terenu gminy Kraśnik, przy słonecznej, upalnej pogodzie wzięli udział w Święcie Plonów w Stróży. Po Mszy Świętej  w kościele parafialnym rolnicy i zaproszeni goście przeszli z orkiestrą OSP z Kraśnika na boisko szkolne, gdzie było dużo różnych atrakcji. W dożynkach licznie wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Starostowie dożynek Iwona Zdanowska ze Spław Drugich i Sławomir Zielonka ze Słodkowa Trzeciego przekazali dorodny bochen chleba z tegorocznych zbiorów gospodarzowi dożynek Wójtowi Gminy Mirosławowi Chapskiemu. Przed sceną delegacje wieńcowe z Podlesia, Karpiówki i Kowalina ustawiły okazałe wieńce dożynkowe wykonane ze zbóż, kwiatów i owoców ziemi. Członkinie  KGW „Podlesianki” tydzień wcześniej prezentowały wieniec na dożynkach powiatowych w Wilkołazie i otrzymały wyróżnienie.  W Stróży bardzo były oblegane stoiska sołectw i KGW z potrawami regionalnymi, udekorowane roślinami i eksponatami związanymi z historią wsi. Stoiska przygotowały: KGW Stróża, KGW Lasy, Sołectwo i KGW ze Słodkowa Drugiego, mieszkańcy Mikulina i Kowalina wspólnie z KGW w Kowalinie, Koło Gospodyń Wiejskich „39,5” ze Stróży- Kolonii oraz mieszkańcy sołectwa Karpiówka. Były też stoiska promocyjne Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Olbięcinie, Nadleśnictwa Kraśnik, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Placówki Terenowej KRUS i firmy zajmującej się uruchamianiem farm wiatrowych OX2.

Zostały wręczone nagrody laureatom konkursu na „Najładniejszy ogródek przydomowy”.  Laureatami konkursu zostały panie: Monika Poleszak ze Stróży, Zofia Ludian ze Spław Drugich, Agata Eschke ze Słodkowa Drugiego.

W części artystycznej wystąpili na scenie młodzi i dorośli artyści, mocno oklaskiwani przez zgromadzoną publiczność: grupa taneczna dziewczynek w wieku 8-10 lat SWEET KIDS, grupa wokalna 8 dziewczyn FENIKS, zespół muzyki discopolo- MeGustar, zespół śpiewaczy „Kowalanki”, zespół akrobatyczny „AMINO”, kapela ludowa „Lubartowiacy” z Lubartowa, kabareciarz Stan Tutaj i na koniec DJ Kamil Wróbel.

Impreza była elementem obchodów jubileuszu 50- lecia Gminy Kraśnik.

Może Ci się również spodoba