Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

24 czerwca 2021 w Urzędzie Gminy w Kraśniku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z uwagi na stan pandemii uroczystość miała dużo skromniejszy charakter niż w latach poprzednich.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku Beata Kuśmierczyk-Kufel. Podczas uroczystości wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę parom małżeńskim z terenu gminy Kraśnik, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonali Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski i Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik Leszek Bańka. Prezenty wręczała Skarbnik Gminy Marzena Rozmus. Odznaczenia otrzymali:
Bronisław i Danuta Król oraz Henryk i Anna Wnuczek.

Wszystkim parom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych lat pełnych szczęścia, radości, zdrowia i miłości!

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Może Ci się również spodoba