Rodzinna „Muzyczna Majówka” w Słodkowie Pierwszym

joł
joł

   Wspólna zabawa, najlepiej z rodziną, jest doskonałym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży – Kolonii zaprosiła mieszkańców Gminy Kraśnik na wspólną zabawę. W niedzielne popołudnie 7 maja w Świetlicy Wiejskiej w Słodkowie Pierwszym można było wysłuchać zarówno recytacji, piosenek jak też muzyki klasycznej. Zgromadzonej publiczności zaprezentowała się grupa przedszkolna „Biedronki” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Stróży. Oprócz piosenek i tańca przedszkolaków goście wysłuchali wesołych wierszy oraz kilku znanych przebojów jak np. „Polska Madonna” z repertuaru M. Rodowicz czy piosenki „Blanco inegro” wykonanej w języku hiszpańskim (obie w wykonaniu Emilii Rycerz). Na akordeonie zagrał Dawid Samolej zaś na gitarze Wiktoria Krawczyk. Muzykę klasyczną, m.in. utwory Chopina przybliżyli słuchaczom absolwenci Szkoły Muzycznej w Kraśniku: Aleksandra Biegaj i Łukasz Stęga. Jako goście specjalni „Muzycznej Majówki” wystąpił również kabaret, czyli panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łychowie.

    joł

Po słodkim poczęstunku, publiczność, zarówno młodsza jak i starsza ruszyła na parkiet. Zabawę dla wszystkich poprowadził zawodowy wodzirej – Łukasz Szypulski. Impreza została zrealizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego a poprowadziła ją dyrektor Gminnej Biblioteki pani Agnieszka Lidia Płatek. „Muzyczna Majówka” była okazją do integracji międzypokoleniowej oraz ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny.

 

                                                                            Joanna Nowakowska

                                                                                     Agnieszka Lidia Płatek

Może Ci się również spodoba