Punkt Profilaktyki Udarowej

herb kraśnik

     W imieniu Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja serdecznie zapraszamy do Punktu Profilaktyki Udarowej, który będzie można odwiedzić w dniu 23 stycznia 2016 roku (sobota) w Starostwie Powiatowym w Kraśniku w godzinach 10:00 — 16:00.

     Udar mózgu jest statystycznie trzecią przyczyną zgonu i głównym powodem niesprawności u osób powyżej 40 roku życia. W całej Europie z powodu udaru mózgu umiera rocznie około 1 250 000 osób. W Polsce co roku udar dotyka 70 000 osób (dochodzi do niego średnio co osiem minut), a 30 000 z jego powodu umiera.   

     Odwiedzający punkt profilaktyki udarowej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad i konsultacji lekarza oraz dzięki interaktywnej mapie mózgu dowiedzieć się więcej o jego funkcjonowaniu, a także otrzymać materiały edukacyjne.

     „Udarom można zapobiegać!” to ogólnopolski program edukacyjny, realizowany przez Stowarzyszenie „Udarowcy — Liczy się wsparcie”. Służy on zwiększaniu świadomości, wciąż niestety bagatelizowanych przyczyn udaru mózgu, w tym tych kluczowych, związanych z układem krążenia.

     Dodatkowe informacje można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Kraśniku (Al. Niepodległości 20, pokój 201) lub pod numerem telefonu (81) 826-17-87.

Może Ci się również spodoba