Rowerami po powiecie kraśnickim

Rajd profil

Rajd profil       6 października uczniowie gimnazjum w Stróży pod opieką nauczyciela geografii Krzysztofa Kozłowskiego uczestniczyli w rajdzie rowerowym po powiecie kraśnickim. Rajd, który wiódł trasą liczącą ponad 70 kilometrów przez obszar pięciu gmin, zawierał elementy edukacji geograficznej, ekologicznej i historycznej. Początek rajdu miał miejsce przy gimnazjum w Stróży.

Następnie uczniowie udali się nad kraśnicki zalew, gdzie miał miejsce krótki odpoczynek. Kolejny postój był przy cmentarzu z czasów I wojny światowej na granicy Dzierzkowic Podwody i Suchodół. Po drodze uczniowie zlokalizowali dzikie wysypisko śmieci na krawędzi jednego z wąwozów. Później gimnazjaliści przejechali przez malowniczo położną Ludmiłówkę, gdzie znajdują się cztery zabytkowe studnie. Omijając Dzierzkowice dotarli do źródełka przy kaplicy św. Otylii a następnie po krótkim odpoczynku na rynku w Urzędowie udali się bocznymi drogami do Popkowic, gdzie na cmentarzu zapoznali się z historią bitwy z czasów I wojny światowej. Stąd już wiodła droga powrotna do domu. Ostatni odcinek rajdu wiódł obok kraśnickiej strefy ekonomicznej oraz nowo wybudowaną drogą będącą przedłużeniem Al. Tysiąclecia. Na koniec należy zaznaczyć, że wszyscy uczniowie, zgodnie z przepisami, wyposażeni byli w kaski rowerowe i żółte koszulki. Wszyscy uczestnicy rajdu już teraz rozpoczęli przygotowania do kolejnej, być może kilkudniowej wyprawy.

 

Rajd 1

 

Rajd 2

Rajd 3

Rajd 4

 

Może Ci się również spodoba