“Suchynianki” świętowały 5-lecie

imp 109

imp 109W niedzielę, 7 lipca na placu przy świetlicy w Suchyni odbył się festyn związany z 5. leciem działalności Zespołu Śpiewaczo – Kabaretowego „Suchynianki”. Od pięciu lat zespół odnosi sukcesy na terenie powiatu i województwa. Uczestniczy w dożynkach gminnych jak i powiatowych. Bierze udział w licznych przeglądach odnosząc sukcesy. W ubiegłym roku w Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych „Kąkolewisko” w Kąkolewnicy zdobył nagrodę za „Wspólną szczęśliwą podróż do św. Piotra” i „Mieszkanie”. Indywidualną nagrodę aktorską zdobyła Krystyna Ćwieka.

Zespół został zauważony również przez inne gminy w województwie. Występował w Mełgwi, Baranowie, Andrzejowie, Janowie Lubelskim, Sernikach i Godziszowie.

Gratulacje i życzenia wielu kolejnych lat aktywnej działalności członkiniom zespołu złożyli: Starosta Kraśnicki – Tadeusz Wojtak, Członek Zarządu Powiatowego – Andrzej Maj, Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Hanaj, Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski, Przewodnicząca Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej – Wioletta Wilkos oraz członkowie zaprzyjaźnionych zespołów.

Podczas festynu były występy artystyczne zespołów: śpiewaczego „Kowalanki”, kabaretowego z Łychowa, kapeli ludowej działającej przy GOK w Trzydniku Dużym, Zespołu Tańca Ludowego Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” w Kraśniku, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wilkołaza. W programie imprezy był także ”Konkurs Wiedzy o Suchyni i Gminie Kraśnik”. W kategorii młodzieżowej wszechstronną wiedzą na ten temat wykazali się: Przemysław Pachuta, Krzysztof Stępniewski, Mateusz Koślak. W kategorii osób dorosłych na pytania odpowiadali: Katarzyna Oklecińska, Monika Gil i Piotr Pachuta. W nagrodę otrzymali oni cenne wydawnictwa poradnikowe i albumowe, ufundowane przez Urząd Gminy w Kraśniku. Dla wszystkich zaproszonych gości organizatorzy festynu przygotowal poczęstunek w postaci grochówki, bigosu oraz wyśmienitych ciast i pierogów.

 


imp 071

imp 062

imp 077

imp 081

imp 079

imp 085

imp 109

imp 108

imp 063

imp 084

imp 100

Może Ci się również spodoba