Pomniki

Pomniki

SŁODKÓW TRZECI 

 

  Przy drodze wiodącej przez wieś, otoczony metalowym ogrodzeniem znajduje się pomnik upamiętniający mieszkańców wsi poległych w latach 1939-1944r.

Pomniki 

zdj. początek lat 70-tych 

Pomniki

zdjęcie współczesne

 Jest to niewielki teren położony przy drodze wiodącej przez wieś, wygrodzony metalowym, niskim ogrodzeniem. Pomnik w kształcie prostopadłościanu umieszczony jest na schodkowym podwyższeniu. Zawiera on wykaz osób poległych oraz tablicę z napisem: w hołdzie pomordowanym mieszkańcom wsi Słodków III prze okupanta niemieckiego w latach 1939-1944.

 

STRÓŻA

 

W Stróży przy bramie cmentarza, znajduje się pomnik w hołdzie powstańcom 1863 roku, poległym w walkach o niepodległość ojczyzny w Stróży i w Mostach. Uroczystość poświęcenia odbyła się w dniu obchodów niepodległości 2007 roku.

Pomniki

zdj. 11.11.2007r

Może Ci się również spodoba