„Złote Gody”

 

Abyście dalej szli przez życie,

trzymając się mocno za ręce,

zawsze uśmiechnięci,

zawsze razem,

zawsze pewni swoich uczuć.

Niech los Wam sprzyja, niosąc powodzenie.

 

„Złote Gody” czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, to wyjątkowa okazja do świętowania pięknego i trwałego związku między dwiema osobami. To pięćdziesiąt lat wspólnego życia, miłości, i wzajemnego wsparcia.

Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 13 marca 2024r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Kraśniku.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Kraśnik – p. Mirosław Chapski, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Kraśnik – p. Leszka Bańki, Zastępcy Wójta – p. Dariusza Wcisło oraz Skarbnika Gminy – p. Marzeny Rozmus.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i „ciepłe” upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu i słodkiego poczęstunku. Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostali Państwo:

Ryszard i Barbara Dudzińscy, Józef i Halina Janiszewscy, Ryszard i Halina Kamińscy oraz Marian i Urszula Mazur.

Niestety, z przyczyn losowych, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu.

Wszystkim Jubilatom, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne lata.

Może Ci się również spodoba