Spisobus w Gminie Kraśnik

Informujemy, że w dniu 21 września br. w godzinach 9.00 – 12.00 na parkingu przy Świetlicy Wiejskiej w Suchyni oraz od 12.30 – 16.00 na parkingu przy świetlicy wiejskiej w Stróży  zaparkuje spisobus, w którym będzie możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Spisobus to specjalnie oznakowany bus, w którym pracownicy Głównego Urzędu Statystycznego uprawnieni do przeprowadzenia spisu online pomogą zainteresowanym dopełnić obowiązku spisowego. Aby skorzystać z możliwości udziału w spisie należy przygotować numer PESEL, także tych osób które będą podlegały wspólnemu spisowi – również tych przebywających czasowo za granicą.

Pamiętajmy, iż udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

Może Ci się również spodoba