INFORMACJA

herb kraśnik

Szanowni Państwo.
W tym roku pierwszy raz Gmina Kraśnik współorganizuje Święto plonów z Powiatem Kraśnickim na obiektach sportowych TĘCZY Kraśnik. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania w gronie mieszkańców z innych gmin powiatu kraśnickiego. Chcemy zgodnie z tradycją ojców naszych dziękować Bogu za zebrane plony. Chleb i przyniesione wieńce z tegorocznych zbóż będą odzwierciedleniem obecnych dobrych plonów. Natomiast mroźna wiosna poczyniła spustoszenie w sadach i plantacjach krzewów jagodowych.
Zgodnie z wielowiekową tradycją pierwszą częścią uroczystości będzie uroczysta Msza Św.
w intencji rolników i ich rodzin o godz. 12.00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku. Około godz. 13.45 odbędzie się druga część na boisku. W tym roku w naszych dożynkach udział wezmą delegacja miasta Biharnagybajom z Węgier, która przyjedzie na zaproszenie Gminy Kraśnik oraz delegacje z ukraińskiego miasta Browary i Rejonu Sławuta , które przyjadą na zaproszenie Powiatu Kraśnickiego.
Uroczystościom towarzyszyć będą wystawy promocyjne gmin powiatu kraśnickiego, wystawy sprzętu rolniczego, rękodzieło artystyczne, atrakcje dla dzieci.
Trudna, zdana na czynniki zewnętrzne praca na polu zasługuje na świętowanie. Poprzez organizację uroczystości chcemy uhonorować wszystkich, którzy uprawiając żyzną ziemię dają żywność innym.

 

                                                                                 Wójt Gminy Kraśnik
                                                                                   Mirosław Chapski

Może Ci się również spodoba