IX Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej, Harcerskiej i Patriotycznej CECYLION

CECYLION
CECYLION

Dnia 12.06.2016 w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży odbył się IX Przegląd Piosenki religijnej Harcerskiej i Patriotycznej CECYLION 2016. Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gmina Kraśnik, Parafia Rzymsko-Katolicka w Stróży pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej, Szkoła Podstawowa im. ks. St. Zielińskiego w Stróży. Zaproszonych gości, nauczycieli, uczestników, jury powitała dyrektor szkoły p. Anna Myszak dziękując również sponsorom za życzliwość , ofiarność i pomoc w organizacji imprezy. Dzięki ich wsparciu zwycięzcy otrzymali nie tylko statuetki, ale również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Następnie głos zabrał Starosta Kraśnicki p. Andrzej Maj, który podkreślił, że przegląd jest nie tylko szansą sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych, ale również okazją do zabawy i wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych szkól. Oficjalnie otworzył IX Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej Harcerskiej i Patriotycznej CECELION 2016.

  O godz. 13.00 rozpoczęło się przesłuchanie uczestników. Komisja w składzie p. Lucyna Widerlik, Andrzej Gotner, Beata Szabat oceniała prezentowane utwory uwzględniając: dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, interpretacje, ogólny wyraz artystyczny oraz klimat stworzony na scenie przez artystów.
Po wysłuchaniu utworów komisja postanowiła przyznać następujące miejsca.

1) Kategoria solistów szkół podstawowych klasy I-III:

I miejsce – Wiktoria Krawczyk Szkoła Podstawowa w Stróży

2) Kategoria solistów szkół podstawowych klasy IV-VI:

I miejsce – Dorota Zuń Szkoła Podstawowa w Blinowie

II miejsce – Alicja Żurek Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku i Emilia Rycerz Szkoła Podstawowa w Stróży

III miejsce – Klaudia Szewc Szkoła Podstawowa w Kowalinie

3) Kategoria solistów gimnazjum:

I miejsce – Natalia Pomykała Publiczne Gimnazjum w Stróży

II miejsce – Izabela Wiśniewska Gimnazjum w Polichnie

4) Kategoria zespoły klasy szkół podstawowych klasy I-III:

I miejsce – Zespół Dwójeczki Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku

II miejsce – Zespół Wesołe Nutki szkoła Podstawowa w Stróży

5) Kategoria zespoły klasy szkół podstawowych klasy IV-VI:

I miejsce – Zespół Effata Szkoła Podstawowa w Stróży

II miejsce – Zespół Polish Queen szkoła Podstawowa w Kowalinie

6) Kategoria zespoły gimnazjum:

I miejsce – Zespół Kopernicus Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kraśniku

II miejsce – Zespół Voices Publiczne Gimnazjum w Stróży

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Sulowie

Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu prezentowanych utworów, wyraził uznanie dla opiekunów i instruktorów przygotowujących młodzież do przeglądu i zachęcał do kontynuowania tego wydarzenia artystycznego w kolejnych latach.

cecylion

Może Ci się również spodoba