Spotkanie konsultacyjne
W dniu 05.06.2025r. w świetlicy w Stróży, ul. Kraśnicka 122 odbyły się spotkania konsultacyjne, debaty:
o godz. 17.00 spotkanie dot. projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025 – 2030
o godz. 18.00 spotkanie dot. projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Kraśnik
Celem konsultacji jest zbieranie uwag, opinii i propozycji od interesariuszy w zakresie proponowanych zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025 – 2030 i zapisów projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie określania zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Kraśnik.
W załączeniu prezentacja ze spotkania.
Do pobrania:
Konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Kraśnik
- 2025-05-07

Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Kraśnik. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy Kraśnik.
Zarządzenie Nr 57/2025 Wójta Gminy Kraśnik z dnia 7 maja 2025 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Gminy KraśnikPobierz
Załącznik nr 1 Ogłoszenie konsultacje społecznePobierz
Załącznik nr 2 Projekt uchwałyPobierz
Załącznik do projektu uchwały Regulamin Komitetu RewitalizacjiPobierz
Załącznik nr 1 do Regulaminu Komitetu Formularz zgłoszeniowyPobierz
Załącznik nr 3 Formularz konsultacji społecznych Pobierz
Konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025 – 2030
- 2025-05-07

Przedmiotem konsultacji jest projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025 – 2030. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie proponowanej treści Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025 – 2030.
Zarządzenie nr 56/2025 Wójta Gminy Kraśnik z dnia 7 maja 2025 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik na lata 2025-2030Pobierz
Załącznik nr 1 Ogłoszenie konsultacje społecznePobierz
Załącznik nr 2 Projekt Gminnego Programu RewitalizacjiPobierz
Załącznik nr 3 Formularz konsultacji społecznychPobierz
Szanowni Mieszkańcy Gminy Kraśnik
w związku z trwającymi pracami nad projektem Gminnego Programu Rewitalizacji zapraszamy na spotkanie informacyjne w formie debaty poświęcone zaplanowanym projektom inwestycyjnym oraz celom strategicznym dokumentu.
I spotkanie: 18 marzec 2025r. godz. 17.00 świetlica w Stróży ul. Kraśnicka 122
II spotkanie: 20 marzec 2025r. godz. 17.00 świetlica w Stróży, ul. Kraśnicka 122
Ogłoszenie naboru kart przedsięwzięć rewitalizacyjnych na potrzeby opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Kraśnik
Gminny Program Rewitalizacji Gminy Kraśnik- Pogłębiona analiza problemów w obszarze rewitalizacji
GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI
Gminny Program Rewitalizacji (GPR) jest podstawowym dokumentem uchwalanym przez Radę Gminy umożliwiającym prowadzenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych (naprawczych) na obszarach dotkniętych problemami.
Opracowanie GPR umożliwi pozyskanie przez władze samorządowe, ich jednostki organizacyjne, ale także lokalne firmy i inne podmioty dofinansowania na realizację projektów inwestycyjnych ze źródeł zewnętrznych, m.in. ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027.
Rada Gminy Kraśnik w dn. 27.01.2025 r. podjęła uchwałę NR IX/62/2025 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
Obszar rewitalizacji obejmuje swoim zasięgiem sołectwa:
– Stróża
– Stróża Kolonia
Link do ankiety:
Ankieta jest anonimowa. Dane wskazane w sekcji “Informacje o osobie uzupełniającej” posłużą jedynie dokonaniu analizy statystycznej.
Spotkanie konsultacyjne
10 grudnia, 2024
W dniu 05.12.2024r. odbyło się spotkanie konsultacyjne, które jest jedną z form konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Kraśnik. Celem konsultacji społecznych jest pozyskanie uwag i opinii od interesariuszy procesu rewitalizacji w zakresie propozycji wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. W załączeniu prezentacja ze spotkania.
Do pobrania:
Konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Kraśnik.
26 listopada, 2024
Wójt Gminy Kraśnik ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Kraśnik.
Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Gminy Kraśnik w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Kraśnik. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Kraśnik. Diagnoza służąca wyznaczeniu obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji oraz wskazanie ich granic zawarta jest w dokumencie „ Raport diagnostyczny służący wyznaczeniu obszaru rewitalizacji w Gminie Kraśnik:.
Zakres konsultacji dotyczy wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Kraśnik.
Gminny Program Rewitalizacji Gminy Kraśnik- Diagnoza obszarów problemowych
12 września, 2024
Gminny Program Rewitalizacji (GPR) jest podstawowym dokumentem uchwalanym przez gminę umożliwiającym prowadzenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych (naprawczych) na obszarach dotkniętych problemami.
Opracowanie GPR pozwoli na skorzystanie przez władze samorządowe ich jednostki organizacyjne, ale także lokalne firmy z dofinansowania Unii Europejskiej (Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027)
Obszar zdegradowany- obszar dotknięty problemami społecznymi oraz przynajmniej: problemami gospodarczymi i/lub środowiskowymi i/lub przestrzenno-funkcjonalnymi i/lub technicznymi. W celu wyznaczenia obszarów zdegradowanych obszar gminy jest dzielony na sołectwa, które są porównywane między sobą.
Z obszaru zdegradowanego, wyznacza się obszar rewitalizacji (maksymalnie 20% powierzchni gminy, zamieszkały maksymalnie przez 30% mieszkańców).
Po przyjęciu GPR, to na tym obszarze można korzystać z dofinansowania na realizację projektów rewitalizacyjnych.
Projekty rewitalizacyjne to projekty, które będą polegały na przywróceniu danemu obiektowi dawniej pełnionej przez niego funkcji (np. remont budynku szkoły, który obecnie nie spełnia już swojej funkcji i lokujemy w budynku szkołę) lub nadania nowej funkcji (np. remontujemy budynek szkoły i lokujemy w nim Ośrodek kultury).
Prace związane z zagospodarowaniem powierzchni wokół budynków co do zasady stanowią wyłącznie element projektów rewitalizacyjnych- co oznacza, że nie mogą być realizowane jako samodzielne projekty.
Link do ankiety: