Pierwsza sesja Rady Gminy Kraśnik IX kadencji

We wtorek, 7 maja br, odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Kraśnik IX kadencji. Piętnastu nowo wybranych radnych złożyło ślubowanie. Ślubowanie złożył także nowy Wójt Gminy Kraśnik – Pan Artur Domański.

Sesję  Rady Gminy Kraśnik otworzył i przewodniczył jej Pan Wojciech Piętal, który jest najstarszym wiekiem radnym. Pierwsza sesja w kadencji 2024-2029 rozpoczęła się od ślubowania radnych i wójta gminy – wybranych w wyborach samorządowych w dniu 7 kwietnia. Tylko dwóch radnych ostatniej kadencji kontynuuje swoją pracę na rzecz samorządu. Są to Krzysztof Kowalski i Krzysztof Pietraszek. Obecny radny Wojciech Piętal był już radnym w trzech poprzednich kadencjach i jest doświadczonym samorządowcem. Nowo wybrali radni to: Sylwia Bielecka, Wioletta Helena Chwiej, Sylwester Gryta, Sylwia Kołtun, Robert Antoni Król, Rafał Krzysztoń, Arkadiusz Adam Maj, Sylwester Nowak, Katarzyna Oklecińska, Ewa Joanna Samolej, Jerzy Wojciech Serwinek, Ewa Wanda Szumniak.

Podczas sesji radni przyjęli ślubowanie nowego Wójta Gminy Kraśnik Artura Domańskiego.

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy za udział w wyborach samorządowych. Deklaruję dialog, wsłuchanie się w głos mieszkańców i otwartość na współpracę. Radnym Rady Gminy Kraśnik życzę satysfakcji z działalności na rzecz społeczeństwa – mówił Wójt Artur Domański.

Na wniosek Wójta Artura Domańskiego porządek sesji został rozszerzony. Podczas pierwszej sesji Rady Gminy Kraśnik dokonano wyboru Przewodniczącego. W tajnym głosowaniu wszyscy radni poparli na to stanowisko Wojciecha Piętala.

– Dziękuję za zaufanie. Zrobię wszystko, aby obrady i praca całej rady stały na wysokim poziomie. Życzę radnym, a także nowemu Wójtowi powodzenia w tym, aby nasza wspaniała gmina dynamicznie się rozwijała – mówił Przewodniczący Wojciech Piętal.

Po wyborze przewodniczącego Rady Gminy Kraśnik dokonano wyboru wiceprzewodniczących, zostały nimi panie: Wioletta Chwiej, Sylwia Kołtun.

Może Ci się również spodoba