OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY KRAŚNIK

10 marca 2022 r. Wójt Gminy Kraśnik wraz z Burmistrzem Miasta Kraśnik, Wójtem Gminy Dzierzkowice oraz Burmistrzem Urzędowa zawarli Porozumienie w sprawie współpracy celem realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kraśnika.

Realizując zasadę partnerstwa, będącą fundamentem podejmowanych działań w ramach ZIT MOF Kraśnika, Burmistrz Miasta Kraśnik będącego Liderem Porozumienia ogłasza otwarty nabór na członków Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnika.

Rada stanowić będzie forum współpracy i dialogu w ramach MOF Kraśnika uprawnione do opiniowania Strategii na etapie opracowania, a następnie jej wdrażania, monitorowania i ewaluacji.

W skład Rady mogą wchodzić osoby fizyczne, będące przedstawicielami m.in.:

• społeczeństwa obywatelskiego (stowarzyszenia, fundacje),
  • podmiotów działających na rzecz ochrony środowiska,
  • podmiotów odpowiedzialnych za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób ze specjalnymi potrzebami, równości płci i niedyskryminacji,
  • podmiotów gospodarczych z terenu MOF Kraśnika,
  • instytucji kultury i innych funkcjonujących w obszarze ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego i naturalnego,
  • innych, stanowiących potencjalne partnerstwo społeczno-gospodarcze.

Członkowie Rady powinni posiadać doświadczenie w działalności społecznej, gospodarczej, publicznej, partnerstwach lokalnych lub rewitalizacji.

Otwarty nabór kandydatów do Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnika będzie trwał do dnia 20.02.2023 roku włącznie. Zgłoszenia należy dokonać poprzez czytelne wypełnienie Formularza zgłoszeniowego kandydata do Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnika, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia oraz dostarczenie go:

1. drogą elektroniczną w formie skanu na adres e-mail: sekretariat@gminakrasnik.pl, w tytule e-maila wpisując: „Nabór kandydatów do Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnika”;
  2. bezpośrednio do sekretariatu Urzędu Gminy Kraśnik, ul. Kościuszki 24, 23-200 Kraśnik, w godzinach pracy urzędu z dopiskiem na kopercie „Nabór kandydatów do Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnika”.

Formularze zgłoszeniowe niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem, złożone w innej formie niż na załączonym wzorze lub po upływie wyznaczonego powyżej terminu (decyduje data wpływu) pozostaną bez rozpatrzenia.

Organem właściwym do rozstrzygnięcia naboru i wyłonienia składu Rady są Strony Porozumienia.

Załączniki:

1. Załącznik nr 1 Formularz zgłoszeniowy kandydata do Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnik
  2. Załącznik nr 2 Regulamin Rady Społeczno-Gospodarczej ZIT MOF Kraśnik