Gmina Kraśnik na Dożynkach Powiatowo- Gminnych w Trzydniku Dużym

Tegoroczna aura  sprzyjała pracom żniwnym , stąd też rolnicy z zadowoleniem i wdzięcznością mogli uczestniczyć  w niedzielę  4 września br. w Dożynkach Powiatowo- Gminnych w Trzydniku Dużym. Tego dnia od rana stadion sportowy  wypełniał się stoiskami promocyjnymi wszystkich gmin z powiatu kraśnickiego, instytucji współpracujących z rolnikami, organizacji społecznych i wielu sponsorów oraz oczywiście setkami rolników. Dożynki zostały zorganizowane przez władze powiatu kraśnickiego i gminy Trzydnik Duży. Część oficjalną dożynek uświetnił poczet sztandarowy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej  w Spławach.  

Po Mszy Świętej polowej w intencji rolników, podczas części oficjalnej były wręczone medale i dyplomy wyróżniającym się rolnikom z terenu powiatu. Medal Starosty Kraśnickiego oraz okolicznościowy dyplom otrzymał Ryszard Kowal – rolnik, sołtys ze Słodkowa Trzeciego . Bardzo okazale prezentowało się stoisko  promocyjne Gminy Kraśnik, które w całości przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Stróży- Kolonii. Trzeba dodać, że to koło działa od niedawna, a już  stało się bardzo aktywne w działalności społecznej i promocyjnej, szczególnie w przygotowaniu regionalnych potraw. Przy stoisku Gminy Kraśnik gromadziły się tłumy publiczności. Filmowała ekipa TVP Lublin 3, która na bieżąco relacjonowała przebieg uroczystości Święta Plonów w Trzydniku Dużym.

Grupa wieńcowa ze Słodkowa Trzeciego do Trzydnika przyjechała z okazałym wieńcem dożynkowym, wykonanym w kształcie korony wypełnionej kłosami wszystkich czterech gatunków zbóż z tegorocznych zbiorów, udekorowanych kwiatami polnymi i ogrodowymi.  Licznie w dożynkach wzięli udział radni, sołtysi, mieszkańcy z terenu całej gminy. Za tak duże zaangażowanie należą się wszystkim gorące słowa podziękowania.

Może Ci się również spodoba