Projekt „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku informuje o możliwości skorzystania dla osób, które przebyły legalnie z Ukrainy do Polski od 24 lutego br. z odbycia nieodpłatnego kursu z podstaw języka polskiego.

Szkolenia językowe w ramach projektu „Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego” będą realizowane na obszarze województwa lubelskiego do lipca 2023. Nabór uczestników kursów rozpocznie się pod koniec czerwca br. i będzie trwał do czasu zrekrutowania planowanych grup szkoleniowych. W ramach szkolenia uczestnicy zrealizują 60 godzin lekcyjnych zajęć, które będą trwały ok. 8 tygodni (2 spotkania w tygodniu po 4 godziny lekcyjne). Kursy będą prowadzone w maksymalnie dwunastoosobowych grupach, w systemie stacjonarnym lub zdalnym, w terminach i miejscach dostosowanych do potrzeb słuchaczy.

Rekrutacja uczestników projektu będzie prowadzona przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

Może Ci się również spodoba