Jubileusz strażaków ze Spław- 60 lat

Jubileusz strażaków ze Spław- 60 lat

   W dniu 8 maja strażacy z OSP w Spławach, przy pięknej, słonecznej pogodzie świętowali jubileusz 60-lecia działalności.  

   Na uroczystość przybyło wielu gości, których powitał prezes Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP, Wójt Gminy – Mirosław Chapski.  Przybyli: poseł na Sejm RP  Kazimierz Choma, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Artur Domański, który reprezentował  Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego,  prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kraśniku, jednocześnie Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku,  bryg. Tomasz Michalczyk, Kapelan Powiatowy Strażaków ks. kan. Grzegorz Stąsiek , zastępca burmistrza Miasta Kraśnik Piotr Janczarek, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kraśniku, jednocześnie członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Sławomir Kloc, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik Leszek Bańka wraz z radnymi, prezes Stowarzyszenia Gminnego Dziedzictwo” Ryszard Rafalski, , Sekretarz Gminy Kraśnik Beata Kuśmierczyk- Kufel wraz pracownikami Urzędu Gminy, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kraśniku Dariusz Wcisło wraz z pracownikami GPS, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Agnieszka Płatek, dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, delegacje strażaków z pocztami sztandarowymi z terenu miasta i gminy, zespół „Kowalanki”, przedstawiciele prasy krajowej i regionalnej. Historię 60 lat działalności straży przedstawił skarbnik OSP Jerzy Pater. Były  odznaczenia dla zasłużonych strażaków.  Brązową odznakę  „Za zasługi dla pożarnictwa województwa lubelskiego  otrzymał Stanisław Kozub. Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”  przyznano dla: Adolfa Matysiaka i Modesta Paprockiego, srebrny odebrał- Paweł Szewczyk, natomiast  brązowe medale: Edward Siwek, Jacek Iskra, Jakub Łuczak, Mirosław Młynarski, Michał Młynarski, Marcin Mokosza.  Odznakę „Wzorowy Strażak”   odebrał Michał Pęcak.

   Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie lekkiego samochodu pożarniczego dla strażaków ze Spław przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego. Przekazania dokonał bryg. Tomasz Michalczyk- Komendant Powiatowy PSP w Kraśniku. Na koniec dla strażaków i zaproszonych gości była Biesiada Strażacka pod hasłem „Strażacy zawsze razem”.

Może Ci się również spodoba