Gmina Kraśnik na Dożynkach Powiatowo- Gminnych w Liśniku Dużym

   Tegoroczna aura nie sprzyjała pracom żniwnym, częste deszcze opóźniły zbiór zbóż kombajnami. Ale za to przy przepięknej, słonecznej pogodzie rolnicy z terenu powiatu kraśnickiego w niedzielę, 5 września uczestniczyli w Dożynkach Powiatowo- Gminnych w Liśniku Dużym. Teren przy remizie OSP wypełnił się stoiskami promocyjnymi wszystkich gmin z powiatu kraśnickiego, instytucji współpracujących z rolnikami, organizacji społecznych i wielu sponsorów oraz oczywiście setkami rolników. Dożynki zostały zorganizowane przez władze powiatu kraśnickiego i gminy Gościeradów.  Po Mszy Świętej polowej w intencji rolników, podczas części oficjalnej były wręczone medale i dyplomy wyróżniającym się rolnikom z terenu powiatu. Medal Starosty Kraśnickiego i nagrodę ufundowaną przez Lubelską Izbę Rolniczą otrzymał Jarosław Strumiński ze Stróży- Kolonii. Dyplom za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej odebrał Mariusz Wojewódzki ze Słodkowa Drugiego. Podczas dożynek został rozstrzygnięty „ Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz  konkurs „Najładniejsze Stoisko Promocyjne Dożynek”. W kategorii wieniec tradycyjny Gmina Kraśnik zajęła trzecie miejsce, zaś za stoisko promocyjne wyróżnienie. Trzeba dodać, że stoisko Gminy Kraśnik prezentowało się bardzo okazale, gromadziły się przy nim tłumy publiczności. Słowa podziękowania należą się pracownikom Urzędu Gminy za ustawienie namiotu wystawowego i dekoracje całego stoiska. Bardzo dużą atrakcyjność stoisko zyskało dzięki  przedmiotom rękodzieła artystycznego Pani Iwony Hałabiś ze Słodkowa Trzeciego, wyrobom garncarskim Pana Arkadiusza Maja z Lasów oraz cennym okazom kolekcjonerskim Pana Marka Soleckiego ze Stróży, który pełni też funkcję prezesa Kraśnickiego Klubu Kolekcjonerów.  Na stoisku można było też podziwiać dorodne owoce sadów i ogrodów warzywnych oraz smakować potrawy regionalne przygotowane przez specjalistę kulinarnego Panią Jadwigę Kuropiewską z KGW Podlesie. Licznie w dożynkach brali udział mieszkańcy Pasieki- Kolonii na czele z sołtysem , delegatem Lubelskiej Izby Rolniczej Jerzym Serwinkiem, którzy do Liśnika przyjechali z okazałym wieńcem dożynkowym, wykonanym w kształcie korony wypełnionej kłosami wszystkich czterech gatunków zbóż z tegorocznych zbiorów. Licznie w dożynkach wzięli udział radni, sołtysi, mieszkańcy z terenu całej gminy.  Część oficjalną dożynek uświetniły poczty sztandarowe strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Podlesia i Spław. Za tak duże zaangażowanie należą się wszystkim słowa podziękowania, szczególnie rolnikom gminy Kraśnik, którzy niezależnie od warunków atmosferycznych pracują uczciwie, by przez cały rok nie zabrakło nikomu chleba.

Może Ci się również spodoba