„Być jak Ignacy”

„Być jak Ignacy”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży przystąpili do projektu „Być jak Ignacy”. To już V edycja tego naukowego programu. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronem honorowym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Tym razem nasz bohater wraz ze swoim nowym przyjacielem Blu przebywa w przyszłości.

  • Jakie mogą być konsekwencje eksploatacji planety?
  • Co przyniesie rozwój technologii?
  • Jak za kilkadziesiąt lat może wyglądać świat?

Na te oraz na inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź podczas naszych zajęć. Więcej informacji na temat programu „Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość” można znaleźć na stronie internetowej www.bycjakignacy.pl. Zachęcamy również do śledzenia aktualności na profilu projektu na Facebooku www.facebook.com/bycjakignacy.

Może Ci się również spodoba