Wybór Sołtysa Roku z „Dziennikiem Wschodnim”

herb kraśnik

     Urząd sołtysa został utworzony na przełomie XII i XIII wieku, we wsiach lokowanych na prawie niemieckim. Od tamtej pory przeszedł wiele zmian i od 1990 roku sołtys jest – jak to się oficjalnie nazywa – organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy.

Rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców, bliżej niż inni samorządowcy. Sołtys jest nie tylko urzędnikiem, jest również liderem wsi. Liczy się ze zdaniem mieszkańców, dba o wieś, jest łącznikiem między mieszkańcami a władzami gminy. Dobry sołtys jest na wagę złota.

     Dlatego „Dziennik Wschodni”, dostrzegając i doceniając rolę tych osób w życiu lokalnej społeczności, chce wybrać liderów, tych najlepszych z najlepszych, których mieszkańcy darzą największym zaufaniem i szacunkiem. Z terenu naszej gminy zostało zgłoszonych wielu sołtysów.

     Kandydatki i Kandydaci  zostali podzieleni według powiatów. Spośród wszystkich zgłoszonych zostanie wyłoniony Sołtys Roku 2020. Głosowanie potrwa do 6 maja do godziny 12:00.

 

*koszt jednego SMSa to 2,46 z VAT

Zachęcamy do wybierania najlepszego sołtysa.

Może Ci się również spodoba