Maliniaki 2019

Załącznik bez tytułu 00018

       Tegoroczne święto plantatorów malin   zorganizowano 30 czerwca na stadionie MOSiR w Kraśniku. Pomimo upalnej pogody przedstawiciele gmin powiatu kraśnickiego przygotowali stoiska promujące swój teren. Stoisko gminy Kraśnik na tegorocznych Maliniakach zdobione krzewami i roślinami ozdobnymi dostarczonymi przez p. Janusza Siembidę ze Spław Pierwszych prezentowało się wspaniale. Na stołach znalazły się oczywiście smakowite maliny z plantacji pana Grzegorza Krzysztonia z Karpiówki oraz słodkości. Obok tych smakowitości znalazły się wyroby rękodzieła pani Iwony Hałabiś ze Słodkowa Trzeciego i wyroby garncarza pana Arkadiusza Maja z sołectwa Lasy. Dodatkowo na stoisku gminy Kraśnik zaprezentowano fragment bogatych kolekcjonerskich zbiorów pana Marka Soleckiego ze Stróży. Stoisko gminy, pomimo upału odwiedziło wielu uczestników imprezy. Podziw budziły – oczywiście – nasze maliny, bardzo soczyste i smaczne. Chętnie oglądano wyroby naszych gminnych artystów, oraz gawędzono z p. Soleckim o jego kolekcjonerskich zbiorach. Stoisko odwiedzili przedstawiciele władz gminy – pan Wójt Mirosław Chapski i przewodniczący Rady Gminy Kraśnik – Pan Leszek Bańka oraz mieszkańcy gminy, którzy pomimo wysokiej temperatury przyjechali by uczestniczyć w Maliniakach.

 Załącznik bez tytułu 00018IMG 4382IMG 4376IMG 4378IMG 4375IMG 4370

Może Ci się również spodoba