Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2018

1

   W dniu 11 listopada br. mieszkańcy gminy Kraśnik w wyjątkowy sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Stróży rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Po mszy uczestnicy uroczystości: poczty sztandarowe, władze samorządowe, młodzież szkolna, przedstawiciele sołectw przeszli na cmentarz parafialny, gdzie zostały złożone kwiaty w Miejscach Pamięci Narodowej. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych: Starosta Kraśnicki Andrzej Maj, Przewodnicząca Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos. Później wszyscy przeszli do Publicznego Gimnazjum w Stróży, gdzie odbyła się część oficjalna. Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik tańczyli poloneza, a następnie wszyscy obejrzeli część artystyczną. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich.

1

 

DSC 0055

DSC 0057

DSC 0059

DSC 0067

DSC 0072

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba