Sukces uczennic z Gimnazjum w Stróży w V Turnieju Gimnazjalnym Języka Angielskiego COME TO “GÓRKA”!!!

zdjęcie 1
zdjęcie 1

W piątek 19 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół nr1 w Kraśniku, czyli w popularnej “Górce” miał miejsce finał V Powiatowego Turnieju Gimnazjalnego Języka Angielskiego COME TO “GÓRKA”. Nasze gimnazjum reprezentowała wyłoniona w listopadzie 2017 r. w eliminacjach szkolnych 3-osobowa drużyna w składzie: Dagmara Adamczyk,

Małgorzata Kołtun oraz Izabela Kufel (wszystkie dziewczyny z klasy IIIc o profilu językowym) wspierana i przygotowywana przez swojego nauczyciela języka angielskiego i zarazem wychowawcę – W. Pomykalskiego.

Turniej był mocno obsadzony, bowiem w finale zmierzyło się 7 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego, a wszystkie drużyny zmagały się zadaniami gramatycznymi, leksykalnymi oraz z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięstwo wywalczyło PG nr 2 z Kraśnika, natomiast zdobycie II miejsca wymagało dogrywki. Po zaciekłym boju na wiedzę nasze uczennice pokonały drużynę ze Społecznego Gimnazjum z Kraśnika, mierząc się z trudnym zadaniem na transformacje zdań. Zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku i zajęcie II miejsca cieszy niezwykle, tym bardziej, że w dotychczasowej historii Turnieju reprezentacjom naszego gimnazjum nie udało się zdobyć tak wysokiego miejsca, a tutaj za nami uplasowały się mocni reprezentanci z Wilkołaza, Trzydnika Dużego, Annopola oraz PG nr 1 w Kraśniku. GRATULUJEMY DZIEWCZYNOM MIEJSCA I WIEDZY ORAZ ŻYCZYMY JAK NAJWIĘCEJ KOLEJNYCH SUKCESÓW!!! 🙂

zdjęcie 1

 

W. Pomykalski

Może Ci się również spodoba