Gabinet profilaktyki zdrowotnej w Publicznym Gimnazjum w Stróży

W dniu 20 grudnia 2017 roku Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski podpisał umowę z Wojewodą Lubelskim Panem Przemysławem Czarnkiem o udzielenie wsparcia finansowego na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej.

Gmina Kraśnik na podstawie tej umowy pozyskała środki finansowe z budżetu państwa w formie dotacji celowej w wysokości 4 960,00 zł. Pod koniec grudnia 2017 r. Gmina Kraśnik zakupiła sprzęt medyczny do gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży w postaci:

szafki przeznaczonej do przechowywania leków wyrobów medycznych i środków pomocniczych;

– biurka oraz szafki kartotecznej – przeznaczonej do przechowywania dokumentacji medycznej

– wagi medycznej ze wzrostomierzem,

– parawanu;

– aparatu do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych;

– stetoskopu;

– tablicy Snellena do badania ostrości wzroku;

– tablicy Ishihary do badania widzenia barwnego;

– przenośnej apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem.