11 listopada 2017r. w Gminie Kraśnik

Part 1.2.2

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowane wspólnie przez Gminę Kraśnik i Starostwo Powiatowe zostały połączone z 60 – leciem Szkoły Podstawowej w Stróży oraz 60 – leciem Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej częstochowskiej oraz 250 – leciem powstania Kaplicy Świętej Trójcy w Stróży. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz społeczności szkolnej i parafialnej odprawioną przez ks. arcybiskupa prof. Stanisława Wielgusa. Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy udali się na cmentarz w Stróży gdzie Pan Mirosław Chapski – Wójt Gminy Kraśnik poinformował, że pomnik Golgota Wschodu w odniesieniu do będących obok trzech pomników: upamiętniających walki powstania styczniowego w Mostach i w Stróży, pierwszej wojny światowej oraz mogiła żołnierzy podziemia z drugiej wojny światowej   dopełnia obraz dziejów naszej Ojczyzny. Ks. Proboszcz Grzegorz Stąsiek odczytał Apel Poległych natomiast ks arcybiskup Stanisław Wielgus poświęcił pomnik Golgota Wschodu. Fundatorem i wykonawcą pomnika jest Pan Sylwester Kojda. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikami. W uroczystości uczestniczyło wiele pocztów sztandarowych z powiatu kraśnickiego, kompanię honorową tworzyli uczniowie klasy mundurowej Z.S. Nr 3 w Kraśniku. Uroczystości oficjalne z wystąpieniami gospodarzy – Starosty Kraśnickiego – Andrzeja Maja, Wójta Gminy Kraśnik – Mirosława Chapskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego – Anny Myszak oraz Proboszcza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej ks. kan. – Grzegorza Stąsieka i gości odbyły się w Szkole Podstawowej w Stróży. Jubilaci – parafia i szkoła otrzymali liczne gratulacje i życzenia. Ciekawostką wzbudzającą największe zainteresowanie uczestników uroczystości było spotkanie uczniów pierwszej klasy z 1957 roku z pierwszoklasistami obecnego rocznika. Ślubowanie klas pierwszych i odnowienie ślubowania przez pierwszy rocznik uczniów z 1957 roku oraz występy artystyczne dzieci zakończyły piękną uroczystość.

Part 1.2.2

DSC2465 DSC2573 DSC2620 DSC2672 DSC2736 DSC2933IMG 7047IMG 7298