Vice Mistrzyni Polski 2017roku ze Stróży

Sylwester Janik2

     Sylwester Janik2

 

     W długi majowy weekend sześć zapaśniczek ze szkolnego klubu sportowego „LUKS Stróża” przy Gimnazjum w Stróży startowało w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Drzonkowie (województwo Lubuskie) . Nie zawiodła faworytka trenera Sylwestra Janika – Katarzyna Jargieła, która zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 40 kg tym samym zdobywając tytuł Vice Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. Kasia i jej koleżanki debiutowały w tak zawodach tak wysokiej rangi. Startowały jako najmłodsze zawodniczki w tych zawodach. Choć medal zdobyła tylko Katarzyna (czwarty medal tej zawodniczki podczas Mistrzostw Polski w swojej karierze sportowej) to występy pozostałych zawodniczek klubu zaowocowały bardzo dobrym 7 miejscem. Rywalizacja drużynowa toczyła się spośród 52 drużyn z kraju. Bardzo udany start zaliczyła Paulina Pelak zajmując 7 miejsce w kategorii wagowej do 52kg. Katarzyna i Paulina wchodzą w skład Kadry Narodowej Juniorek Młodszych na rok 2017 w zapasach kobiet. W OOM startowały jeszcze Jagoda Kulesza w kat. wag. do 43kg. 8 miejsce, Weronika Chapska w kat. wag. 56 kg, Małgorzata Małek kat. wag. 56kg. , Klaudia Wcisło kat. wag. 60kg. wywalczyły miejsca poza pierwszą dziesiątką. Pięć zapaśniczek startujących w tych zawodach to uczennice klasy sportowej w Gimnazjum w Stróży. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwester Janik

Może Ci się również spodoba