Wystawa plastyki wielkanocnej – pisanki Mariusza Dubiela

Pisanki Mariusza Dubiela
Pisanki Mariusza Dubiela

     Mariusz Dubiel z wykształcenia kucharz, od 10 lat zajmuje się pisankarstwem artystycznym. Prace  M. Dubiela wykonywane są metodą tradycyjną, barwione w łupinach cebuli, motywy są wydrapywane nożykiem, a następnie lakierowane . Oryginalne motywy religijne, roślinne oraz zwierzęce spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Telewizja w ciepłych słowach komentuje pisankarza, twierdząc, że Mariusz Dubiel wyniósł polską tradycję pisanki na wyżyny sztuki. Prace Mariusza Dubiela były prezentowane przez media zachodnie .Dzięki wywiadowi udzielonemu dla Agencji Reutersa informacje o artyście ze Słodkowa Drugiego pojawiły się w wielu serwisach informacyjnych na całym świecie .W 2016 roku zdobył Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. Dzieła Mariusza Dubiela będziemy mogli podziwiać na wystawie, która odbędzie się w dniach 10-11-12 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, na którą serdecznie zapraszamy.

Grafik wystawy:

Piątek, dn. 10 marca 2017 r. godz. 10.00-14.00

Sobota, dn. 11 marca 2017 r. 14.00-16.00

Niedziela, dn. 12 marca 2017 r. godz. 12.30-14.30.

Pisanki Mariusza Dubiela
                                                                                                               

Może Ci się również spodoba