Udane starty LUKS Stróża w Mistrzostwach Polski

Jargieła K2

Na przełomie października i listopada zawodnicy i trenerzy reprezentujący Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Stróży brali udział w najważniejszych dla nich zawodach sportowych.

Zarówno młodziczki: Katarzyna Jargieła, Paulina Pelak, Weronika Chapska i Małgorzata Małek z trenerem Sylwestrem Janikiem jak i młodzicy: Michał Kasica i Maciej Kania z trenerem Łukaszem Kiełbem w tym czasie startowali w V Mistrzostwach Polski w Zapasach.

Jako pierwsi w dniach 28-30 października na matach w Komornikach koło Poznania stanęli chłopcy. Po trzech dniach zawodów nasi reprezentanci mogli cieszyć się z wywalczonego przez Michała Kasicę III miejsca i brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików w kat. wagowej do 38kg.

Tydzień później w dniach 04-05 listopada w zawodach w Siedlcach wystartowały wspomniane wcześniej dziewczęta. Tu zgodnie z przewidywaniami na najwyższym stopniu podium z tytułem Mistrzyni Polski w Zapasach Młodziczek stanęła Katarzyna Jargieła, która jako jedyna zawodniczka w Polsce przez trzy kolejne lata potrafiła wywalczyć ten tytuł.

Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników i zawodniczki klubu LUKS Stróża to klasyfikacja w ich wagach przedstawiała się następująco: Maciej Kania zajął 9 miejsce, Paulina Pelak była 8, Weronika Chapska wywalczyła 15 miejsce a Małgorzata Małek była 19.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Łukasz Kiełb

Jargieła K2

Jargieła K

Może Ci się również spodoba