Na ludową nutę

IMG 3664

III Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla Dzieci „Jarzębinka”

         Muzyka ludowa zawsze budzi wiele pozytywnych emocji, zwłaszcza w wykonaniu młodego pokolenia Jest to lekcja zarówno języka polskiego, kultury jak i historii. Z takiego założenia wyszli organizatorzy Powiatowego Konkursu Piosenki Ludowej Dla Dzieci „Jarzębinka” który odbył się 27. 10. 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Słodkowie   Trzecim. III edycje tej imprezy przygotowała Gmina Kraśnik i Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży – Kolonii we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

IMG 3664

Prezentacjom młodych artystów przysłuchiwali się przedstawiciele władz samorządowych – Starosta Kraśnicki Andrzej Maj oraz Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski, sekretarz Gminy Kraśnik Beata Kuśmierczyk – Kufel oraz skarbnik Gminy Kraśnik Marzena Rozmus. Przybyli również – dyrektor GDK w Zakrzówku p. Małgorzata Jamróz oraz dyrektor GOK w Gościeradowie p. Roman Biss oraz kierownik działu pedagogicznego biblioteki szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im M. Reja w Kraśniku – p. Stanisława Wnuk.

Tegoroczne Jury w składzie – Andrzej Sar – instruktor ds. kultury ludowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Andrzej Gotner – inspektor wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Łukasz Zieliński przedstawiciel „Music College” w Kraśniku z uwagą wysłuchało konkursowych prezentacji. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

   I miejsce w kategorii solistów zdobyła Emilia Rycerz (SP. w Stróży gm. Kraśnik), II miejsce – Kinga Skotnicka (ZPO Gościeradów) III miejsce – Ernest Hajdas (SP. w Kowalinie gm. Kraśnik). Wyróżnienia przyznano : Aleksandrze Biszczak (GDK Zakrzówek) i Natalii Klimek (PSP w Grabówce gm. Gościeradów).

I miejsce w kategorii zespołów zajął zespół „ Błękitne korale” z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, II miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej w Stróży, III miejsce przypadło zespołowi „Dreams” z GOK Gościeradów . W tej kategorii wyróżnień nie przyznano.

   Podczas obrad Jury na scenie wystąpiła grupa teatralno-wokalna „Ciąg Dalszy Nastąpi” działająca od 2 lat przy Bibliotece w Stróży. Grupa pod kierunkiem pani Moniki Karczmarczyk wykonała dwa utwory ludowe „Zachodzi słoneczko” oraz „Kare konie”.

     Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom za życzliwość i pomoc w organizacji tegorocznego konkursu.

IMG 3657

IMG 3662

IMG 3670

IMG 3660

 

Może Ci się również spodoba