Trzy złote medale tenisistów stołowych !!!

juniorki

Doskonały występ na mistrzostwach województwa, które odbyły się 14 maja w Rykach, zaliczyli nasi najmłodsi pingpongiści Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Gimnazjum w Stróży. Klasą dla siebie był Szymon Kaźmierak, który obok złotego medalu w rywalizacji indywidualnej, zdobył także złoty medal w grze podwójnej i drużynowej ze swoim kolegą z klasy Błażejem Wielgusem. Warto zaznaczyć, że uczniom klasy IIc SP w Stróży, przeważnie przyszło walczyć z zawodnikami o rok starszymi. Niewątpliwie ozdobą mistrzostw był finałowy pojedynek w grze podwójnej z zawodnikami z Lublina, który obserwowało wielu kibiców. Nasi chłopcy pomimo, że przegrywali 1:2, potrafili opanować emocje i ostatecznie wygrać 3:2. Jak podkreśla trener pingpongistów, tak dobry wynik to efekt systematycznych treningów i wysokich umiejętności technicznych jak na tę kategorię wiekową.

Miesiąc wcześniej brązowy medal drużynowych Mistrzostw Województwa zdobyły juniorki ze Stróży Alekandra Stachyra i Aleksandra Rycerz.

 juniorkis 5S 2 2s 5

Może Ci się również spodoba