Nasza gmina promuje talenty ortograficzne

szkola slodkow
szkola slodkow

szkola slodkowJuż po raz czwarty, 18 marca 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim uczniowie naszych szkół podstawowych i gimnazjum przystąpili do Gminnego Konkursu Ortograficznego. Patronat nad konkursem jak co roku sprawuje Wójt Gminy – p. Mirosław Chapski, który jest również sponsorem nagród dla wszystkich uczestników.

Tym razem uczestnicy konkursu zmagali się z dyktandami o charakterze historycznym. Uczniowie szkół podstawowych pisali tekst pt. „Mieszko I – historyczny władca”, natomiast uczniowie gimnazjum „Chrzest według Matejki”. Treść dyktand powstała w oparciu o teksty źródłowe w nawiązaniu do zbliżającej się 1050 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu.

Dyktando jako przedsięwzięcie zostało wpisane do sieci wydarzeń historycznych i umieszczone na stronie internetowej ogólnopolskiej akcji www.chrzest966.pl .

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  1. I.Szkoły podstawowe:
    1. a)w kategorii klas IV:

I miejsce – Przemysław Gontarz – Szkoła Podstawowa w Stróży

II miejsce – Justyna Kosidło – Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim

  1. b)w kategorii klas V:

I miejsce – Jakub Sulowski – Szkoła Podstawowa w Stróży

II miejsce – Antonina Rej – Szkoła Podstawowa w Stróży

III miejsce – Weronika Zielonka, Szymon Kulesza – Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim

  1. c)w kategorii klas VI:

I miejsce – Wiktoria Kotuła – Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim

II miejsce – Amelia Rzepka – Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim

III miejsce – Karolina Iracka – Szkoła Podstawowa w Kowalinie.

  1. II.Gimnazjum:
    1. a)w kategorii klas I:

I miejsce – Oliwia Ostrowska

II miejsce – Dominika Mazur

III miejsce – Mateusz Orzeł

  1. b)w kategorii klas II:

I miejsce – Magdalena Żyła

II miejsce – Weronika Rafalska

  1. c)w kategorii klas III:

I miejsce – Weronika Nawrocka

II miejsce – Magdalena Wójtowicz

III miejsce – Aleksandra Tylus.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wysiłek i promocję swoich talentów ortograficznych, natomiast szkolnym koordynatorom konkursu: p. Bożenie Brytan, p. Katarzynie Leśniak, p. Renacie Kaźmierak oraz nauczycielom – p. Małgorzacie Kozłowskiej, p. Agnieszce Adamczyk, p. Jadwidze Biegaj i p. Magdalenie Iż składamy podziękowania za wzbudzanie wrażliwości ortograficznej wśród swoich wychowanków.

Zapraszamy za rok do udziału w V już Gminnym Konkursie Ortograficznym, który stał się ważnym wydarzeniem oświatowym w naszej gminie.

 

Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim, koordynator konkursu: dr Agnieszka Surowiec.

                                                         Inf. SP w Słodkowie Trzecim

Może Ci się również spodoba