PROMUJEMY ZDROWIE !

21.03.16 257

   21 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Słodkowie Trzecim odbyło się zakończenie projektu ,,Zdrowo i kolorowo” w ramach programu ,,Trzymaj formę”. Głównym celem projektu było przekazywanie uczniom wiedzy o zdrowiu, kształtowanie postaw i umiejętności sprzyjających zdrowiu fizycznemu i psychicznemu, promocja aktywności fizycznej wśród uczniów i w środowisku lokalnym, propagowanie prawidłowego sposobu odżywiania, zachęcanie do aktywności ruchowej, zwiększenia wiedzy dotyczącej skutków złych nawyków żywieniowych i palenia papierosów, udzielania pierwszej pomocy. W akcji aktywnie wzięli udział rodzice , którzy pomagali w przygotowaniach oraz uczestniczyli w zabawach i grach sportowych. Wspólna zabawa uczniów i rodziców sprawiła uczestnikom wiele radości. Na zakończenie wszyscy otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego dzięki współpracy z panią Justyną Marciniak, która również brała udział w naszej uroczystości.

Podsumowaniem projektu była prezentacja multimedialna ze wszystkich działań zdrowotnych, w której ujęto realizację następujących programów:

„Pora na pomidora”

„Mleko w szkole”

„Owoce i warzywa w szkole”

„ Nie pal przy mnie”

„ Czysta powietrze wokół nas”

„Śniadanie daje moc”

Tego dnia wszyscy obecni przygotowywali zdrowe i kolorowe potrawy .Uwieńczeniem dnia była wspólna degustacja potraw, które przygotowane były   przez poszczególne klasy wraz z wychowawcami i rodzicami. Czego nie było na stole!!! Kolorowe kanapki, sałatki, szaszłyki owocowe itd. Było zdrowo i kolorowo!!!

                                                                                 Koordynatorzy: Aneta Pierzyniak i Teresa Kurzyna

21.03.16 257

21.03.16 226

Może Ci się również spodoba