“Srebrni” pingpongiści

tenis stołowy
tenis stołowy

 

      Koniec starego roku i początek nowego to czas zmagań tenisistów stołowych w rozgrywkach drużynowych w ramach rywalizacji szkół w powiecie kraśnickim. Pingpongiści związani z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży w tym sezonie czterokrotnie zdobyli tytuł wicemistrzów powiatu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia srebro wywalczyła drużyna gimnazjalistów w składzie Rafał Błaszczyk, Kamil Flis i Kornel Mazur oraz licealiści z „górki” Adrian Plichta i Emil Sikora. Już w nowym roku w Liśniku Dużym do rywalizacji przystąpili reprezentanci szkół podstawowych. Zarówno żacy (Szymon Kaźmierak, Damian Jargieła) jak i młodzicy (Mateusz Bałasz, Marcel Domański) wzorem starszych kolegów także wywalczyli srebrne medale. Wszystkie cztery drużyny awansowały do zawodów rejonowych. Warto też wspomnieć, że na najniższym stopniu podium w rywalizacji powiatowej stanęły dziewczęta z gimnazjum: Alaksandra Stachyra i Aleksandra Rycerz oraz licealiści z Reja Marcin i Daniel Kozłowscy. Za nami też są kolejne mistrzostwa powiatu LZS, które w grudniu odbyły się w Dzierzkowicach. Tam reprezentacja naszej gminy zajęła drugie miejsce. Było to możliwe dzięki siedmiu medalom zdobytym indywidualnie przez naszych reprezentantów w różnych kategoriach wiekowych. Złoty medal w kategorii seniorów starszych zdobył trener pingpongistów Krzysztof Kozłowski. Aleksandra Stachyra i Marcin Samolej stanęli na drugim stopniu podium, natomiast Mateusz Bałasz, Rafał Nowak, Marcin Kozłowski i Aleksandra Rycerz zdobyli brązowe medale.

 

tenis stołowy