Tenisiści stołowi w finałach wojewódzkich

tenis1JPG

         Zima tuż tuż, a to oznacza, że tenisiści stołowy mają za sobą pierwszą część sezonu. W drugiej połowie listopada pingpongiści, którzy w niedalekiej przeszłości trenowali bądź nadal trenują w LUKS przy gimnazjum w Stróży brali udział w rywalizacji indywidualnej jako reprezentanci szkół. Najlepiej spisali się ubiegłoroczni reprezentanci tego klubu, a obecnie licealiści.

Brązowy medal w finale wojewódzkim wywalczyła Monika Zdyb reprezentująca LO na „górce”. Wcześniej Monika wygrała rywalizację powiatową i rejonową. Do finałów zakwalifikowali się też Marcin Kozłowski (LO „Rej”), który w powiecie był drygi, a w rejonie pierwszy oraz Emil Sikora (LO „górka”). Niestety strefa medalowa w finale wojewódzkim była dla nich poza zasięgiem. Podobnie jak w przypadku gimnazjalisty Rafała Błaszczyka, który w powiecie nie miał sobie równych, w rejonie lubelskim był czwarty, a w finale wojewódzkim nie sprostał wyżej notowanym zawodnikom. Przed rywalizacją szkolną pingpongiści startowali w wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych. Tutaj w rywalizacji juniorów dobrze spisała się Aleksandra Stachyra, zajmując na zawodach we Włodawie siódme miejsce w gronie 32 zawodniczek. Jednak największą niespodziankę sprawił najmłodszy zawodnik ze Stróży, siedmioletni Szymon Kaźmierak, który rywalizując w Tomaszowie Lubelskim ze starszymi kolegami w kategorii skrzatów zajął trzecie miejsce. Jeżeli jego niewątpliwy talent w najbliższym roku będzie się rozwijał to zapewne jeszcze niejednokrotnie w przyszłości może stanąć na podium w zawodach wojewódzkich.

 


tenis1JPG

tenis2JPG

tenis3JPG

tenis4JPG