Bądź widoczny na drodze!

herb kraśnik

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kraśnik przypominamy, że 31 stycznia 2014 r. wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków przez wszystkich pieszych bez względu na wiek, poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym, tam gdzie nie ma chodnika.

Spotkanie pieszego ubranego w ciemne ubranie w rejonie nieoświetlonym może być dla kierowcy dużym zaskoczeniem. Używanie elementów odblasków (opasek, wisiorków, taśm) umożliwia kierującemu pojazdem zauważenie i zareagowanie na osobę pieszą na drodze dużo wcześniej. Często odległość ta zwiększa się z 30-40 m do nawet 150-300 m. Niejednokrotnie może to zapobiec wypadkowi drogowemu skutkującemu ciężkimi obrażeniami ciała lub śmiercią. Dlatego kierujemy apel do mieszkańców, by zadbali o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. To naprawdę niewielki wysiłek i mały ciężar, a potrafi uratować życie. Elementy odblaskowe dostępne są w licznych punktach sprzedaży, a nawet na poczcie. Wszyscy uczniowie Gminy Kraśnik, co roku otrzymują niezbędne elementy odblaskowe.

Może Ci się również spodoba