Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

11 listopada     W podniosłym i radosnym nastroju obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Na początku po Mszy świętej w Kraśniku składaliśmy kwiaty przy pomnikach naszych narodowych bohaterów, a następnie w Stróży, gdzie było o wiele większe zainteresowanie obchodami święta. Przy grobach i pomnikach zgromadziło się wielu mieszkańców.

Wartę trzymali harcerze, a uczniowie naszych szkół z Kowalina, Słodkowa Trzeciego, Stróży razem z przedszkolakami składali kwiaty. Na grobach i pomnikach kwiaty złożyli również: Starosta Kraśnicki Andrzej Maj, radni z przewodniczącym Andrzejem Hanajem, przedstawiciele Stowarzyszenia „Dziedzictwo”. Szczególnie cieszy obecność uczniów w z Kowalina.

     Zwięczeniem Mszy św. odprawionej za Ojczyznę przez proboszcza ks kanonika Grzegorza Stąsieka i wikariusza ks Krzysztofa Chruścickiego był Apel Poległych nad grobami i przy pomnikach bohaterów poległych w powstaniach i wojnach.

     Młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum ze Stróży zapaliła znicze na grobach i pomnikach: w Stróży na mogile powstańców styczniowych, w Słodkowie Pierwszym w miejscu upamiętniającym mord na mieszkańcach Polichny, w Słodkowie Trzecim przy pomniku ofiar II Wojny Światowej oraz na Cmentarzu Wojennym w Karpiówce.

 

IMG 8390

IMG 8391

IMG 8393

IMG 8395

IMG 8401

IMG 8403

IMG 8405

IMG 8408

IMG 8410

IMG 8413

IMG 8396

Może Ci się również spodoba