Sprawozdanie z przebiegu II Powiatowego Konkursu Piosenki Ludowej dla Dzieci “Jarzębinka”

Jarzębinka mini

Jarzębinka mini        W dniu 29.10.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Stróży odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla Dzieci „Jarzębinka”. Konkurs, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży – Kolonii był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście

– starosta kraśnicki Andrzej Maj, wójt gminy Kraśnik Mirosław Chapski, kierownik KRUS Dariusz Wcisło, proboszcz parafii w Stróży ks. Grzegorz Stąsiek, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, kierownik działu pedagogicznego biblioteki szkolnej LO. im. M. Reja w Kraśniku Stanisława Wnuk, panie dyrektor Gimnazjum w Stróży –Beata Latos i Aldona Rybak oraz dyr. SP. w Kowalinie Marzena Berdys-Pęzioł.

Przybyli również instruktorzy, rodzice wykonawców a także mieszkańcy Stróży. Do konkursu zgłosiło się 14 solistów oraz 4 zespoły z terenu powiatu kraśnickiego. Jury w składzie : Andrzej Sar – instruktor do spraw kultury ludowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Andrzej Gotner – inspektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia :

 

Kategoria soliści :

I miejsce – Julia Kurdziel – CKiP w Kraśniku

II miejsce – Julia Gąsiorowska – GOK Dzierzkowice

III miejsce – Alicja Płecha – GOK Dzierzkowice

                                                                                           

Wyróżnienia otrzymali :

Emilia Rycerz ( SP. w Stróży gm. Kraśnik ),

Agata Wołoszyn (GOK Urzędów),

Julia Łukasik ( SP. w Rudniku Szlacheckim gm. Wilkołaz).

 

Kategoria zespoły :

I miejsce – Zespół ze Szkoły Podstawowej w Stróży (gm. Kraśnik),

II miejsce – Zespół Dzierzkowiacy ( GOK Dzierzkowice)

III miejsce – Zespół Dziecięcy Kalinka Junior (GCK w Polichnie, gm. Szastarka)

Wyróżnień w tej kategorii nie przyznano.

 

     Uroczystość wzbogaciły występy grupy przedszkolaków z Przedszkola w Stróży. Dzieci przygotowane przez p. Joannę Nowakowską, zaprezentowały piosenkę „Jesień” oraz zatańczyły w rytm piosenki o małym misiu. Dodatkowo, przybyli na imprezę wykonawcy i goście mogli wysłuchać znanego przeboju ludowego „Bystra woda” we współczesnej aranżacji Pawła Cieliczki z CKiP w Kraśniku, a w wykonaniu stażystki Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży, Moniki Karczmarczyk. Organizatorzy zwracają uwagę na większe zainteresowanie Konkursem, niż w roku ubiegłym oraz wyższy poziom prezentacji konkursowych, co daje podstawę do dalszej organizacji tego typu konkursu, będącego ciekawą formą popularyzacji muzyki ludowej wśród młodego pokolenia.

  

Jarzębinka

 

 

  

 

 

Może Ci się również spodoba