PODSUMOWANIE POWIATOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ ZA ROK SZKOLNY 2014/2015

zawody 1

         W dniu 20 października 2015r. w Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku odbyło się podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2014/2015. O kolejności w tym rankingu decydowała ilość punktów zdobytych w zawodach sportowych organizowanych w minionym roku szkolnym przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kraśniku.

Wśród gości na podsumowaniu obecni byli: p. Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty, p. Zbigniew Gawdzik – przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kraśniku, p. Krzysztof Staruch– dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku i zarazem gospodarz uroczystości, nauczyciele wychowania fizycznego, uczniowie szkół biorących udział w rywalizacji sportowej. Nasze gimnazjum reprezentowali : Tomasz Kamiński nauczyciel wf oraz przedstawiciele braci uczniowskiej: Aleksandra Tylus i Rafał Błaszczyk, którzy to z rąk szanownej kapituły odebrali okazałe puchary i dyplomy.

Pan Kurator przekazał podziękowania za trud pracy z młodzieżą dla wszystkich nauczycieli, którzy przyczynili się do zdobycia tak wysokiej lokaty. Ogółem w roku szkolnym 2014/2015 w zawodach o Mistrzostwo Powiatu brały udział 72 szkoły, w tym: 45 szkół podstawowych (Igrzyska), 19 gimnazjów (Gimnazjada), 8 szkół ponadgimnazjalnych (Licealiada). Klasyfikacja prowadzona jest w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców i generalnej dla każdego typu szkół. Doskonale spisali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Stróży zajmując w każdej kategorii miejsce na „pudle”. Dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy II a gimnazjum III. Dodać należy, że nasze gimnazjum, jak co roku plasuje się na najwyższych miejscach w tej rywalizacji.

 

zawody 1

zawody 2

zawody3

Może Ci się również spodoba