Dzień Edukacji Narodowej w Słodkowie Trzecim

11

11         14 października 2015 roku obchodziliśmy radośnie. Od rana w sali gimnastycznej gromadzili się uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Bohaterami uroczystości Dnia Edukacji Narodowej byli najmłodsi członkowie naszej społeczności- najmłodsze przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej. Honorowymi gośćmi byli: organizator budowy Naszej placówki i kierownik do roku 1968, Pan Czesław Wojciechowski z małżonką, Panią Celiną Wojciechowską (wieloletnią nauczycielką), Pan Miroslaw Chapski- Wójt Gminy Kraśnik oraz emerytowani pracownicy: Pan Jerzy Surowiec, nauczyciel wychowania fizycznego i Pani Krystyna Blaszczyk- woźna.

Zgodnie z ceremoniałem spotkanie rozpoczęliśmy ośpiewaniem „Roty”- hymnu naszej szkoły a następnie dokonaliśmy uroczystego przyjęcia do grona społeczności szkolnej przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej.

Wychowawczynie oddziału, panie -Edyta Krzyżak i Urszula Sagan przygotowały z przedszkolakami popis umiejętności artystycznych najmłodszych wychowanków. Uroczystości pasowania dokonał Pan Mirosław Chapski, Wójt Gminy Kraśnik, inicjator utworzenia od 2009 roku warunków do opieki przedszkolnej dla najmłodszych obywateli gminy . Opieka wychowawcza odbywa się od roku w dwóch nowocześnie wyposażonych salach oraz nowych placach zabaw, dzięki udziałowi Gminy Kraśnik w Projekcie systemowym „Modernizacja oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych” na łączną kwotę 89 875,12 złotych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL.

Ślubowanie przyjęli i pasowania uczniów klasy pierwszej – 51 rocznika uczniów rozpoczynającego naukę w obecnym budynku szkoły, dokonali nasi honorowi goście, Państwo Celina i Czesław Wojciechowscy. Uczniowie przygotowali prezentację wiedzy i umiejętności zdobytych już w oddziale przedszkolnym a obecnie w klasie pierwszej pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Grażyny Kozak. Starsi stażem uczniowie przyjęli ich życzliwie i z humorem. Po próbach odwagi i pokazie mody pierwszaki otrzymały upominki przygotowane przez uczniów z klasy II i VI, od dyrektora okazjonalne plakietki a rodzice przygotowali uroczyste przyjęcie w salach.

   Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zakończyli fale życzeń z okazji naszego wspólnego święta własnoręcznie przygotowanymi upominkami i piosenką. Uroczystość zakończył świąteczny poczęstunek dla wszystkich.

 

1

2

3

4JPG

8

10

 IMG 4662

Może Ci się również spodoba